Gogle to podstawa

Gogle snowboardowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia snowboardera, który trzeba mieć podczas każdego wyjazdu. Gogle chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem, przed mrozem, wiatrem, śniegiem, deszczem i innymi czynnikami związanymi z warunkami atmosferycznymi.

Rodzaje szyb w goglach snowboardowych i narciarskich

Szybki dostępne w goglach możena skategoryzować pod względem przepuszczalności światła. Wyróżniamy 4 kategorie gdzie kategoria 0 (Cat.0) to szybki najjaśniejsze, które przepuszczają od 81% do 100% światła. Najczęściej w tej kategorii znajduje się szybka bezbarwna, która sprawdza się jedynie w jeździe nocnej przy sztucznym oświetleniu. Kategoria 1 (Cat.1) to szybki które przepuszczają od 44% do 80% światła. W tej kategorii znajdą się szybki różowe, żółte, lustrzanki z szybą zółtą czy różową. Szybki z tej kategorii najlepiej sprawdzą się w pochmurnych warunkach i przy padającym śniegu. W kategorii 2 (Cat.2) znajdują się szybki, które przepuszczają od 19% do 43% światła. W tej kategorii pojawiają się mocniejsze lustrzanki, które sprawdzą się przy lekkim zachmurzeniu i w słoneczne dni. Jeśli ktoś szuka gogli z jedną szybą to powinien szukać w dolnej granicy tej kategorii. Kategoria 3 (Cat.3) to lustrzane szyby na ostre słońce, które przepuszczają od 9% do 18% światła. Kategroia 4 (Cat.4) to ekstremalnie ciemne szyby o przepuszczalnosci światła na poziomie 0 - 7% - to takie prawie okulary spawalnicze :P.

Poniżej znajdziecie przykładowe przewodniki po szybkach w goglach Electric i Dragon

szybki electric
szybki dragon
Nasze pozostałe serwisy

deskisnowboardowe.info - wszystko o deskach snowboardowych. Dowiedz się jak wygląda budowa desek, jakie są rodzaje, jak dobieramy deski snowboardowe. Poznaj oferty desek czołowych producentów wraz z opisami stosowanej technologii.

butysnowboardowe.info - praktyczne i przydatne informacje na temat butów snowboardowych. Dowiedz się jakie rozróżniamy typy butów, jak dobieramy buty i na co zwrócić uwagę przy zakupie. W serwisie sprawdzisz również oferty wiazań większości liczacych się producentów.

wiazaniasnowboardowe.info - wszystko na temat wiązań snowboardowych. Dowiedz sięjakie rozróżniamy typy wiązań, na co zwrócić uwagę przy wyborze wiązań, czym powinny się charakteryzować dobre wiązania. W serwisie sprawdzisz też oferty czołowych producentów wiązań.